Autorka nie lubi mówić i pisać o sobie . Określa siebie jako pogodną "starszą panią", która przeniosła swój bagaż dorobku duchowego i naukowego z kraju do Stanów Zjednoczonych. Pomimo, że tęskni
za swoją ojczyzną, jest szczęśliwa. Ma kochającą rodzinę z dwójką udanych wnucząt,
domek z pelargoniami, różany i piwoniowy ogródek oraz sympatycznego kota Lolo.

Mieszka na przedmieściu "wietrznego miasta" Chicago od ponad 20 lat i czuje się tutaj jak u siebie.
W snach jednak ciągle wraca do swoich rodzinnych Beskidów i ukochanego Krakowa z jego
niepowtarzalną atmosferą, wspaniałymi zabytkami, Piwnicą pod Baranami i Jamą Michalikową.
Swoje małe i większe tęsknoty zaspokaja corocznymi spotkaniami z przyjaciółmi w swojej Alma Mater Jagiellonia lub na krakowskim Rynku pod "Adasiem". Biega po księgarniach szukając nowości wydawniczych, bywa w teatrach, galeriach, na koncertach, ładując swoje akumulatory intelektualne,
by potem już za oceanem w zaciszu swojego domku pracować.

Jest absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego i Akademii Pedagogicznej w Krakowie ze specjalnościami w dziedzinach pedagogiki, psychologii i filozofii. Całe swoje dorosłe życie poświęciła pracy z dziećmi, młodzieżą i studentami krakowskich uczelni. Jako pedagog-metodyk i defektolog poszukiwała najlepszych metod pracy zarówno z dziećmi wybitnymi, jak i upośledzonymi.
W zdolnych dzieciach podziwiała potencjał możliwości intelektualnych i inspirowała je do podnoszenia dla siebie poprzeczki. Dzieciom z trudnościami w nauce pomagała uwierzyć w siebie.
Jej prace badawcze oscylowały zawsze wokół możliwości intelektualnych dzieci. Wiele czasu poświęciła badaniom nad wyobraźnią dziecięcą i kreatywnością dzieci, a wnioski z badań realizuje w swojej obecnej pracy. Od 20 lat pracuje w najstarszej i największej polskiej szkole im. T. Kościuszki w Chicago.

Doświadczenie z kraju i długa praktyka w szkole polonijnej pozwoliła jej przyjąć propozycję Zrzeszenia Nauczycieli Polskich w Ameryce napisania podręczników dla szkół polonijnych. Lata pracy zostały uwieńczone wydaniem 16 pozycji książkowych, opracowaniem programów szkolnych ze scenariuszami lekcji, płytami CD oraz wskazówkami metodycznymi dla nauczycieli. Największą jej radością jest fakt, że książki te cieszą się dużą popularnością, i że lubią je uczniowie, nauczyciele i rodzice.


 
WSTĘP · AUTORKA · HISTORIA · KATALOG · KONTAKT · LINKI